شركت تعمیرات نیروگاهی ایران

En عربی

اخبار و تازه ها


تاریخ:

500x500

تاریخ: 1400/12/01
500x500

بازدید وزیر نیرو از شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران

وزیر نیرو به منظور بررسی روند آماده‌سازی و تعمیرات تجهیزات نیروگاه‌ها، از شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران بازدید کرد. به‌ گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علی‌اکبر محرابیان" صبح امروز یکشنبه برای بررسی روند تعمیرات تجهیزات نیروگاه‌ها از جمله شینه،‌ توربین، ‌شفت و غیره از شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران در استان البرز بازدید کرد. بر اساس این گزارش، شرکت تعمیرات نیروگاهی به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های صنعت برق کشور با فضایی کارگاهی بالغ بر 26 هزار و 400 مترمربع در زمینی به وسعت 50 هزار مترمربع در استان البرز واقع شده که در اوایل دهه شصت با هدف پوشش دهی به تعمیرات اساسی نیروگاه‌های کشور احداث شده و از آن پس به تدریج اجرای تعمیر اساسی تمامی نیروگاه‌های بخش دولتی و خصوصی بدون نیاز به متخصصان و سوپروایزر شرکت سازنده تجهیزات خارجی انجام می‌شود. این گزارش می‌افزاید، شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران سازمان پیشرو در عرصه ملی و منطقه‌ای در بخش خدمات مهندسی و تعمیراتی، از طریق بکارگیری دانش و تکنولوژی‌ نوین در حوزه انرژی است.


تاریخ: 1401/08/02

مدیرعامل شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران منصوب شد.

آئین تکریم مدیرعامل اسبق و معارفه مدیرعامل جدید شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران با حضور معاون راهبری شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی و اعضاء هئیت مدیره و معاونین و مدیران شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران برگزار شد. عبدالرسول پیشاهنگ ضمن انتخاب مسعود مرادی به عنوان مدیرعامل شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران، از خدمات علی فرهور مدیرعامل پیشین این شرکت تقدیر به عمل آورد. مسعود مرادی سابقه مدیرعاملی شرکت تولید نیروی برق مفتح همدان، شرکت تولید نیروی برق شهید رجایی و شرکت قطعات توربین شهریار را در رزومه کاری خود دارد.

500x500

تاریخ: 1400/12/09
500x500

بهسازی نیروگاه سهند بناب جهت تامین برق پایدار

تعمیرات اساسی واحد یک بخار نیروگاه سهند بناب استان آذربایجان‌شرقی توسط متخصصان شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران برای افزایش آمادگی و تولید برق پایدار این واحد طی تابستان سال آینده در حال انجام است.


تاریخ: 1400/10/22

احیا و بازسازی توربین نیروگاه یزد به‌دست متخصصان داخلی/ جلوگیری از خروج 4 میلیون دلار ارز از کشور

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حسین بابایی"، مدیر امور گاز شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران گفت: با توجه به حادثه پیش آمده برای واحد G13 نیروگاه سیکل‎‌ترکیبی یزد، در ابتدا شرکت‎‌های تعمیراتی داخلی اعلام کردند که این توربین غیرقابل استفاده است، اما با دستور مدیریت شرکت تعمیرات نیروگاهی مطالعه و بررسی جهت احیای این توربین در دستور کار کارشناسان قرار گرفت و با دانش و تلاش کارکنان از طریق ماشین‌کاری استاپ شفت، دیسک‌ها و انجام مراحل تخصصی این توربین بازسازی شد. وی ادامه داد: تمامی دفرمگی‌های پوسته توربین و کمپرسور در این شرکت برطرف شده و روتور ژنراتور آسیب دیده به همراه تمامی پداستال‌ها نیز احیا شده است. بابایی تاکید کرد: با بازسازی این روتور توربین علاوه بر جلوگیری از خروج چهار میلیون دلار ارز از کشور، مدت زمان تعمیرات این واحد نیروگاهی کاهش یافته و زودتر به مدار تولید باز می‌گردد.

500x500